تیک ویلا

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک

طراحی داخلی

۲۶ شهریور ۱۴۰۱ 248 بازدید
تیک ویلا
مبلمان کلاسیک

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک

امروزه مبلمان جز جدانشدنی دکوراسیون داخلی است و با توجه به هزینه و سلیقه هرشخص آنهارا میتوان برای انواع دکوراسیون تهیه کرد. مبلمان کلاسیک هم طرفداران زیادی را به سمت خود کشیده است.

این نوع مبلمان ریشه در کشور های اروپایی دارد و کشور ایتالیا اصلی ترین تولید کننده مبلمان کلاسیک است. 

در این مقاله قصد داریم شمارا در انتخاب مبلمان کلاسیک مورد نظر خود که بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون شما داشته باشد، راهنمایی کنیم. 

این نوع از مبلمان ویژگی های خاص خود را دارد. یکی از آنها زیبایی خاص آنها و منبت کاری های آنها است که آن را از نوع های راحتی و استیل متمایز میکند.

انواع چوب های بکار رفته در مبلمان کلاسیک

برای ساخت این نوع مبل ها بهتر است از دسته چوب های تیره رنگ استفاده شود بدلیل اینکه استقامت و کیفیت بالاتری نسبت به بقیه چوب ها دارند و البته از قیمت بالاتری هم برخوردارند. معمولا چوب های گردو، راش، بلوط و نراد کیفیت های بالاتری نسبت به بقیه چوب ها دارند.

کیفیت مبلمان

اینگونه مبل ها معمولا طول عمر زیادی دارند و هرچه متریال بکار رفته در آنها بهتر و با کیفیت تر باشد طول عمر آنها نیز بیشتر میشود. و این موضوع باعث میشود که با دست باز بتوان برای آنها هزینه زیادی پرداخت کرد تا مدت ها بتوان از آنها استفاده کرد.

قیمت مبل کلاسیک

 این دسته از مبل ها قیمت های متفاوتی دارند که ممکن است از ۱۰ میلیون تومان تا به بالا متغیر است. هرچه کیفیت چوب و نجاری و منیت آنها بیشتر باشد قطعا قیمت آنها هم بالاتر میرود. 

در ساخت آنها از روکش های طبیعی و یا همچنین چوب ماسیو هم میتوانند استفاده کنند. و در هنگام خرید باید دقت داشته باشید که این مبل ها از روکش های ملامینه و یا ام دی اف ساخته نشده باشند و در برخی موارد تولید کنندگان سودجو از چوب های سفید و کاج استفاده میکنند که این گونه کیفیت خوبی ندارندو طبعا طول عمر خوبی هم ندارند.

فوم خوب برای مبلمان کلاسیک

یکی از مواردی که باید در هنگام خرید مبلمان کلاسیک به آن دقت داشت فوم استفاده شده در آن است معمولا از فوم های سرد و گرم ۳۰ الی ۳۵ کیلویی در ساخت آنها استفاده میشود که فوم های سرد استقامت بیشتری دارند و دیرتر دفرمه میشوند.

برای متوجه شدن سرد یا گرم بودن این فوم ها میتوانید فشار روی یک قسمت وارد کنید و اگر آن قسمت سریع به حالت اول برگشت فوم سرد است ولی اگر دیر به حالت اولیه برگشت به معنی این است که فوم گرم است و زود حالت خود را از دست میدهد. فوم های سرد و سنگین برای استفاده مناسب تر هستند و میتوان حتی به راحتی آنها را شست.

کلاف مبل

کلاف مبل از جمله ویژگی هایی است که مبل خوب باید از آن بهره ببرد. برای مثال کلاف دوبل داشته باشد. کلاف دوبل یعنی دو چوب بهم وصل میشوند و باعث میشوند که طول عمر کلاف مبلمان بالا برود. 

 

پارچه و روکش مبلمان کلاسیک

انتخاب پارچه  روکش مناسب برای مبلی که میخرید بسیار اهمیت دارد. روکش و پارچه باید هم زیبایی داشته باشند هم از دوام بالایی برخوردار باشند. در بازار ایران بیشتر پارچه های چینی و ترکی برای مبلمان کلاسیک وجود دارد. اگر که میخواهید بهترین انتخاب را بکنید پارچه های ترکی بهترین گزینه هستند.

از پارچه هایی که حالت کش سان دارند برای مبلهای خود استفاده نکنید. رنگ پارچه هم باید طوری انتخاب شود که با تم و دکور خانه شما هماهنگ باشد. پیشنهاد میشود از پارچه های ظریف که طرح های ریز و پیچیده دارند، روی بدنه، تاج و پایه مبل کار شود. هرچه ظرافت پارچه و منبت کاری این دست مبلمان بیشتر باشد قیمت آنها نیز به مراتب بالا میرود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید