تیک ویلا

باغ عفیف آباد – شیراز

گردشگری

۲۶ شهریور ۱۴۰۱ 364 بازدید
تیک ویلا
باغ عفیف آباد

باغ عفیف آباد – شیراز

شهر بزرگ شیراز در ایران پر از آثار تاریخی و همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای گردشگری بوده و سرتاسر این شهر با دیدنی های متعدد و زیبا آراسته شده است. باغ عفیف آباد نیز یکی از این مکان های گردشگری زیبا در این شهر به شمار می آید.

باغ عفیف آباد یا باغ گلشن

باغ گلشن از مکان های دیدنی شیراز است که امروزه توسط ارتش جمهوری اسلامی اداره میشود. این باغ کاملا حسی نظامی را القا میکند و دلیل آن وجود یکی از بزرگترین موزه های نظامی خاورمیانه میباشد. در این باغ به کرار شما ادوات جنگی و نظامی و همچنین توپ و تانک های بسیار قدیمی را مشاهده میکنید.

باغ عفیف آباد در انتهای خیابان عفیف آباد و در نزدیکی خیابان ستارخان قرار گرفته است. میتوانید برای دسترسی به این باغ از اتوبوس های بلوار استقلال استفاده کنید. یا اینکه مترو سوار شوید و در ایستگاه های چهارراه زرگری و آوینی پیاده شده و با تاکسی خود را به این باغ زیبا برسانید.

هرچند بهترین راه دسترسی به باغ از سراسر شهر تاکسی است.

کاخ سلطنتی

ساختمانی دو طبقه که در آن ۳۰ اتاق و تالار وجود دارد. در این موزه میتوانید از ابتدایی ترین سلاح های جنگی تا اسلحه های پیشرفته چندین سال قبل را مشاهده کنید. طبقه اول کاخ سلطنتی، موزه نظامی که در آن تشکیلات جنگی از دوران های مختلف قرار دارد.

طبقه دوم این کاخ موزه عبرت نام دارد. این موزه از راهرویی بلند تشکیل شده که در دوطرفش اتاق های رختکن، نشیمن، مطالعه و همایش قرار دارند. در وسط نیز تالاری با سقف چوبی و دیوار های زیبا قرار دارد.

قهوه خانه سنتی

قهوه خانه سنتی به سبک معماری ایرانی بنا شده. وسط حیاط آن حوض کوچکی قرار دارد. روی دیوار این قهوه خانه نیز نقش هایی از شاهنامه مانند داستان های (رستم و اسفندیار) و  (زال و سیمرغ) به چشم میخورند. امروزه قهوه خانه سنتی کاربری تجاری دارد.

.

باغ ایرانی

باغ گلشن یا عفیف آباد در دورانی که ساخته شد کاملا نشانگر هنر گل کاری ایرانی بوده. امروزه نیز وجود درختان مرکبات و نخل حس خوبی را به شما منتقل میکند.

حمام سنتی

حمام سنتی دارای دو خزینه گرم و سرد میباشد. روی دیوار های حمام سنتی که به سبک ابتدایی بازسازی شده اند، نقش های برجسته مانند (دیداد مردم با خسرو پرویز)‌ و (فرهاد در کوه بیستون)‌ ، دیده مشوند.

ساعات بازدید از باغ عفیف آباد:‌ ۶ ماه اول سال ( ۸ تا ۱۲ و  ۱۵ تا ۱۹) – ۶ ماه دوم سال (۸ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۷)

 

انتخاب هوشمند خانه با تیک ویلا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید