تیک ویلا
تیک ویلا
گیاهان-مناسب-نگهداری-بالکن

چند نمونه از گیاهان مناسب برای نگهداری در بالکن

گیاهان زیبای مناسب برای بالکن

گیاهان-بالکنی

امکان دارد بدلیل فضای کوچک بالکن خانه، خود را از داشتن گیاهان محروم کرده باشید. اما میتوان از همین فضای کوچک هم برای نگهداری گیاهان بالکنی استفاده کرد. در این مطلب قصد داریم شمارا با چند گیاه بالکنی جذاب آشنا کنیم.

بوته-توت-فرنگی

۱. کاشت توت فرنگی در بالکن

بوته توت فرنگی رو میشه داخل گلدون نگهداری کرد، فقط تنها کاری که لازمه انجام بدید اینه که یک گلدون آویز یا نرده ای تهیه کنید و این بوته زیبا و دوست داشتنی رو داخلش بکارید.

گل های آفتابگردان

۲. کاشت گل آفتابگردان تزئینی

پرورش گل آفتابگردان کار بسیار راحتی است و وجود این گل میتونه جلوه ی خوبی به بالکن شما بدهد. شما میتوانید تخم خام آنها را از عطاری تهیه کنید و در گلدون های بزرگ بکارید. توجه داشته باشید هنگام کاشت دانه آنرا ۱۵ الی ۲۰ سانتی متر زیر خاک بگذارید که ریشه های آن بیرون از خاک نزند.

گلدان های گوجه فرنگی

۳. کاشت گوجه فرنگی در تراس

بوته گوجه گیلاسی در نور خوب و هوای گرم خوب رشد میکند مخصوصا برای کسانی که در شهر های گرم مثل تهران زندگی میکنند میتونه گزینه خوبی باشه. اگر بالکن شما نور کمی داره میتونید لوبیا یا اینکه کاهو بکارید.

گل های گلدانی

۴. کاشت و نگهداری گل های گلدانی

شما میتوانید گل هایی که در گلدان نگهداری مشوند را به راحتی پرورش و برای ماه های طولانی نگهداری کنید. برخی گیاهان گلدانی عمری دائمی دارند که میتوانید از آنها هم بهره ببرید.

میتوانید از این گل های گلدانی هم استفاده کنید:

* حسنی یوسف

* شعمدانی

* آفتابگردان ارغوانی

* اکالیپتوس

 

 

۵. نگهداری از گل های آپارتمانی در بالکن

همچنین شما میتوانید از گیاهان و گل های آپارتمانی هم در بالکن نگهداری کنید. کاکتوس ها میتوانند گزینه مناسبی باشند. بشدت آفتاب دوست هستند، مقاومت بالایی دارند و همچنین آب زیادی احتیاج ندارند. هوستا، پیچک، کالادیوم هم برای بالکن گزینه های خوبی هستند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید