تیک ویلا
تیک ویلا
دیزاین دیوار

۵ سوالی که باید قبل از انتخاب رنگ های آکسان برای اتاق یا فضای داخل خانه از خودتان بپرسید!

ما قصد داریم یک راز کوچکی را با شما در میان بذاریم. پیدا کردن رنگ درست برای یک اتاق از اهمیت بالایی برخوردار است. ,وقتی تمایل به زندگی کردن در یک خانه ای که همه چیز آن تک رنگ باشد نداشته باشید، دقیقا دلیل رنگ آمیزی خانه شما همین است. ازین رو بهتر است شما ترکیب رنگی مد نظر را اول روی پالت رنگی پیاده سازی کنید تا در هزینه و وقت صرفه جویی شود.
برای راحت تر شدن جستجوی رنگ ها ما با دو نقاش حرفه ای درباره ی سوالاتی که باید قبل از انتخاب ترکیب رنگی از خود بپرسیم، صحبتی داشتیم تا در وهله اول شما در زمان و هزینه صرفه جویی کرده باشید و از فضای خانه یا اتاقتان لذت ببرید.

آیا وجود یک دیوار با رنگ آکسالن و متفاوت دلیلی بر استفاده از همان رنگ در فضای خانه است؟

برخلاف تصور عموم، همیشه لازم نیست رنگ های دیوار هارا با رنگ های آکسان رنگ آمیزی کرد. یک دیوار آکسان (رنگ متمایز) برای برجسته و جذاب کردن یک قطعه هنری یا مبلمان، و یا اینکه منطقه بندی کردن فضای خانه میتواند راه حل بسیار مناسبی باشد. اگرچه هراتاقی برای اینگونه رنگ آمیزی ها مناسب نیستند.

قبل از رنگ آمیزی یک دیوار از خودتان چند سوال بپرسید. آیا این فضا دارای قسمت های چوبی و تزئینی خاصی است که نیاز به برجسته سازی داشته باشد؟ اگر فضای شما دز قسمت کوچکی واقع باشد وجود یک دیوار آکسان ممکن است زیاد ایده مناسبی نباشد. درکل، چیدمان و شکل اتاق شما ارتباط زیادی با آن دارد. برای اتاق های باریک و بلند بهترین گزینه، رنگ آمیزی هر چهار دیوار آن با یک رنگ است.

دلیل برجسته سازی چیست؟

اگر این سوال برایتان پیش آمد حتما تصمیم گرفته اید که دیوار های اتاقتان را یک رنگ آکسان بزنید. خب سوال مهم بعدی، چگونه میخواهید از رنگ آکسان برای برجسته سازی فضا استفاده کنید؟ همیشه این سوال که *‌ چه چیزی را میخواهم برجسته کنم؟ مرکز توجه کجا باشد؟ هدف از این طراحی چیست؟ آیا این رنگ بیشترین حس را ایجاد میکند؟

این رنگ همیشه و هر روز خودش را خوب نشان میدهد؟

حالا که میدانید رنگ آکسان را کجا استفاده کنید، فکر درباره اینکه  این رنگ همه ساعات در روز خودش را خوب نشان میدهد مهم است. این نکته برای زمانی که میخواهید دست به قلموی رنگ ببرید بسیار مهم است. این ها همگی به نوری که وارد اتاق میشوند بستگی دارد. برای مثال کاری که شما در یک اتاق جنوبی میکنید بسیار متفاوت تر از یک اتاق شمالی خود را نشان میدهد.

دور و بر اتاق را ببینید برای گرفتن سرنخ از رنگ ها. شما میتوانید از کار های هنری، مبلمان یا جتی لوازم در قفسه کتاب یا رومیزی خود الهام بگیرید. اگر در اتاقتان رنگ های زیادی ندارید پس متمایل به رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری و برنزه میشوید. در نظر داشته باشید که یک رنگ را برای ظولانی مدت باید در اتاق خود داشته باشید.

آیا این رنگهای آکسان میتوانند تکرار شوند؟

اینگونه رنگ ها میتوانند در کل اتاق تکرار شوند. اگر رنگ آکسان را هنگام انتخاب طرخ اتاق انتخاب کنید، سرانجام با چیزی بیش از شلوغ و منسجم روبرو میشوید. همیشه لزومی بر استفاده از رنگ های آکسان روی دیوار ها نیست. به سقف ها و تریم ها و مبلمان هم میتوانید در این باره فکر کنید.

آیا واقعا این رنگی که انتخاب کرده اید را دوست دارید؟

مد های روز همیشه میایند و بعد از مدتی میروند، اما فضای خانه شما حداقل تا زمانی که دوباره تصمیم به تغییر دکوراسیون بگیرید ماندگار است. به همین دلیل علاقه به رنگی که انتخاب کرده اید بسیار مهم است – نه تنها بخاطر اینکه از نظر طراحان خوب تلقی میشوند. بزرگترین اشتباه این است که رنگی که روی مد است را انتخاب کنید. همه ما پالت های رنگی مورد علاقه خودمان را داریم، رنگ هایی که حس و حال مارا عوض میکنند. اجازه انتخاب رنگ را به قلبتان بسپارید و وقتی این انتخاب صورت گرفت دیگر مردد نباشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید